Hyundai i20 Active Fiyatı – Özellikler ve Yorumları

By | Ekim 21, 2016

Otomobil sektörünün ülkemizdeki öncülerinden birisi olan Hyundai, i20 Active aracı ile geçtiğimiz yıl satışa çıkmıştı. Uzun süredir merakla beklenen Hyundai i20 Active, meraklıları ile buluştuktan sonra büyük bir beğeni toplayarak iyi bir satış rakamı yakalamayı başardı.

hyundai-i20-active

Hyundai i20 Active, Güney Koreli üreticinin sunduğu 3. B segmenti otomobil olarak kayıtlarda yerini aldı. Elite donanım seviyesinde üretilen bu araç, 3 kapılı Coupe’dan sonra SUV görünümünde yüksek bir yapıya sahip olarak ülkemizde alıcısıyla buluşuyor. 1.2 ve 1.4 motor seçenekleri ile hazırlanan Hyundai i20 Active özellikleri açısından biraz geride kalıyor gibi görünüyor. Fakat motor konusunda bu benim işimi rahatlıkla görür diyen birçok kimse tarafından tercih edilerek beklenen satış rakamlarını yakalamayı başardı.  Hız tutkunu olmayanlar için oldukça iyi olan hızlanması ( 0 – 100 km hıza 10.3 saniyede ulaşması ) ortalama 5 litre / 100 km yakıt tüketimi ile ideal bir rakam tutturuyor.

Hyundai i20 Active fiyatı 45 bin TL ila 60 bin TL arasında değişiyor. Şu anda Nisan ayı sonuna kadar Hyundai yetkili satıcılarında yer alan tüm Hyundai i20 Active araçlar 1.750 TL indirim ile yeni sahiplerini bekliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir