Yeni Fiat Egea Teknik Özellikleri – Fiyatı – Yorumları

By | Ekim 24, 2016

Hepimiz Erdal Beşikçioğlu’nun oynadığı reklam filmi ile Yeni Egea’yı tanıdık. 1 milyar dolarlık dev bir bütçe ile Bursa’da üretilecek olan bu araç, yakın bir zamanda satışa sunulacak. Yaz aylarında satışa çıkması beklenen Yeni Egea, hatchbak ve station wagon olmak üzere iki farklı modelle üretilecek. Ülkemizin ardından Kasım ayında İtalya’da satışa çıkarılması planlanan araç, hemen ardından 40 farklı ülkede satışa çıkarılacak.

yeni-fiat-egea

İsmi Ege Denizinden esinlenerek üretilecek Fiat Yeni Egea, diğer ülkelerde Tipo ismi ile piyasaya sürülecek. 4.59 m uzunluk, 1.79 m genişlik ve 1.49 m yükseklik ile oldukça geniş bir iç hacim sunuyor. Bu özelliği ile ön plana çıkarak rakiplerine üstünlük kurmayı hedefleyen yeni egea ile 5 kişilik bir aile ferah ve konforlu bir şekilde uzun süreli yolculuk yapabilir. USB/AUX, Uconnect radio/mp3 çalar, ABS, ESP ve yokuş kalkış desteği gibi özellikleri yeni egeanın öne çıkan bir diğer özellikleri olarak göze çarpıyor. 1.4 litre benzinli, 1.3 litre ve 1.6 litre dizel modelleri ile satılacak olan Egea’da ilk başlarda otomatik şanzıman bulunmayacak.

YAKIT TÜKETİMİ ve EMİSYON
Şehiriçi tüketim (L/100 km)
7,7
Şehirdışı tüketim (L/100 km)
4,6
Ortalama tüketim (L/100 km)
5,7
Karma CO2 emisyon değeri (g/km)
133

Yeni Egea fiyatı 50 bin TL ila 71.500 TL arasında değişmekle birlikte dileyen, 750 TL fark vererek metalik boya yaptırabilmektedir.

 

Yeni Fiat egea fiyat listesi 2017

Yeni Fiat egea fiyat listesi 2017

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir