Yeni Toyota Proace Teknik Özellikleri İncelemesi

By | Aralık 13, 2016

Toyota’nın ürün gamına çok kısa bir süre önce katılan Yeni Toyota Proace, hayatımıza iki versiyonuyla giriyor.

  • Toyota Proace Van
  • Toyota Proace Verso

Toyota Proace Van, kompakt, orta ve uzun boy seçenekleriyle firmaların her türlü taşıma ihtiyacına hizmet vermeyi amaçlıyor. 4,6 mt ile 5,3 mt arasında değişen uzunluk seçeneklerine sahip olan Toyota Proace Van, otomatik olarak açılan sağ ve sol sürgülü kapıları sayesinde yükleme ve boşaltma işlemlerinde büyük kolaylıklar sağlıyor.

toyota-proace-van-ic-gorunumu toyota-proace-van yeni-toyota-proace-van

Toyota Proace Verso ise geniş aileler ve VIP transferler için tasarlanmış 9 koltuklu çok donanımlı bir araç olarak hayatımıza giriyor. Panoramik cam tavanı, şık gösterge paneli ve arka görüş kamera sistemiyle, kullanıcılarına harika bir donanım sunuyor.

Yeni Toyota Proace teknik özellikleri incelemesi sırasında, karşımıza çıkan en dikkat çekici özellik çok düşük CO2 emisyon değerleri oluyor.

  • Proace Van’ın 95 HP’den 150 HP’ye kadar 4 farklı dizel motor seçeneği bulunuyor.
  • Motor hacimleri ise 1,6 litre ile 2,0 litre arasında değişiyor. 95 HP gücündeki 1,6 hacimli dizel motorun yakıt tüketimi 5,5 lt/100 Km gibi çok düşük bir değerle karşımıza çıkıyor.
  • 150 HP gücündeki 2,0 hacimli dizel motorun yakıt tüketiminin de sadece 5,3 lt olması, Toyota Proace Van’a sınıfındaki diğer araçlar karşısında çok büyük bir avantaj sağlıyor.

Proace Verso ise, güçleri 115 HP ve 177 HP arasında değişen 3 farklı dizel motor seçeneğiyle karşımıza çıkıyor. Her üç motor için de hem manuel hem de otomatik şanzıman seçeneklerinin olması sayesinde, çok daha büyük bir kullanıcı kitlesine hitap edeceği düşünülüyor. En az yakıt tüketen motor seçeneğinde 5,2 lt/100 km, en güçlü motor seçeneğinde ise sadece 5,9 lt/100 km gibi son derece dikkat çekici yakıt tüketim değerleri sunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir